»Gre za izjemno zahteven zakon in vlada si ne bi smela privoščiti tako kratkih časovnic pri vsebinsko tako pomembnih zakonih.«
»Najbolj pereč je časovni zamik. To v praksi pomeni, da veljavni zakon, ki ga je vložila nekdanja koalicija, predvideva pogoj 24-mesečne vključitve v obvezno zavarovanje s področja dolgotrajne oskrbe, šele potem ima oskrbovanec možnost vključitve v dolgotrajno oskrbe.«
»Opozoril je še, da zakon o dolgotrajni oskrbi ne more biti obravnavan oziroma sprejet, dokler niso znani končni izidi referenduma.«
»Neke interesne skupine so ugotovile, da ta zakon ni tako vzdržljiv in v praksi izvedljiv, ker nekateri niso sposobni pripravljati pravilnikov, ki jih predvideva zakon.«
»Predlog, ki je trenutno pred poslanci, pa je po njenih besedah 'okvir brez slike', saj v njem ni jasno določenih definicij, elementov, storitev, kdo bo kaj dobil in kakšni so roki.«
»Ne sporoča, kako se bo dolgotrajna oskrba financirala, izvajanje prepušča trgu, kar pomeni nižanje standardov in slabša položaj upravičencev dolgotrajne oskrbe.«
»Je nepopoln, pomanjkljiv, slabo razumljiv in kot tak neprimeren za sprejetje, menijo.«
»Zakonu se zato, vsaj po moji oceni, obeta precej težka pot do uveljavitve. Slišimo že ene pozive k referendumu.«
»Dajmo že ta zakon sprejeti. Še noben zakon ni bil idealen, a se je potem popravil oz. dopolnil s podzakonskimi akti. Ne moremo vedno znova rušiti urejanja tega področja, ker da še ni dovolj dober.«
»S sodelavci bova skušala vlagati veliko energije v to. To je ena ključnih prioritet teh dveh ministrstev v koalicijski pogodbi. Lahko rečem, da bomo v kratkem, ko bo strategija sprejeta, pristopili tudi k reševanju tega vprašanja. Smo pa 15 let v zamudi, a verjamem, da premoremo potencial, da bomo to zadevo premaknili z mrtve točke.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju